Çağrı Merkezi: 0538 957 10 54

CO2 Lazer Ayna Infrared

146,51 TL
Stok Kodu İNF25MM
Marka UTC
Ürün Açıklaması

Ürünün Özellikleri

Lazer Kesim Makinaları İçin Yansıtıcı Ayna

II-VI kızılötesi, lazer optiklerinde dünya lideridir ve yenilik, kalite ve uzmanlığın rakipsiz bir kombinasyonunu sunar. 

 

Zorlu koşullarda daha güçlü performans sağlar ve uzun ömürlüdür.
Lazer kesim makinelerinde, lazer tüp tarafından oluşturulan ışınının lazer kafasına ve en nihayetinde işlem yapılacak olan malzemeye ulaşması için aynalar kullanılmaktadır.

 

Standart bir lazer kesim makinesinde 3 adet ayna kullanılmaktadır.
1. Ayna: Tüp ağızından çıkan ışının ilk ulaştığı aynadır, x eksenine paralel olarak gelen ışın aynanın duruş açısı sayesinde y eksenine paralel olarak yoluna devam eder.

 

2.Ayna: Üzerinde kafa bulunan aksın bitiş ucunda bulunur ve aks ile birlikte y ekseni üzerinde hareket eder. İlk aynadan y eksenine paralel olarak gelen ışın ikinci aynaya çarpar ve x ekseni üzerinde hareketli halde bulunan lazer kafasına iletilir.

 

3.Ayna: Lazer kafasının tepesindedir ve 2.aynadan gelen ışını z ekseni yönünde ileterek lazer kafası üzerinde bulunan lense ulaştırır.

 

Lens Bakımı ve Tavsiye

Lazer lens ve aynaları çok hassas yüzey hassasiyetine sahiptir. Lazer temizleme kiti ile lensinizi rahatça temizleyebilirsiniz.

 

Makinelerinizin hava emiş sistemlerinin kazıma ve kesim esnasında oluşan dumanı güçlü bir şekilde içeriden çekerek dışarı attığından emin olun. Optiklerin kirlenmemesi, uzun ömürlü olmalarının en önemli noktasıdır.